Apartamento Guaruja
| Internet Rum med Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Privat strand Strand |
| Barnvänligt Lekhage Lekplats för barn Spelrum | Luftkonditionering | Husdjur Husdjur tillåtna |
Apartamento Guarujá med 1 sovrum erbjuder närhet till sevärdheter som Extra Super, som ligger cirka 5 minuter bort till fots.
Lägenheten har ett väldigt bra läge inom 50 km från tågstationen Pref Saladino och inom 2 km från Nossa Senhora de Fátima e Santo Amaro Parish. Invid den här lägenheten kan du besöka Shopping Center. Praia de Guarujá ligger också cirka 10 minuters bilresa från boendet.
För extra bekvämlighet finns en separat toalett och en dusch i lägenheten.
Apartamento Guaruja erbjuder gästerna ett kök samt matplats.
- Lokala sevärdheter
- Feirinha das Asturias4644 km
- Lookout Galheta4574 km
- Praia das Astúrias-stranden4431 km
- Enseada Beach950 m
- Imóveis Jardim Astúrias4593 km
- Morro da Caixa D'Água-utkikspunkten4712 km
- Ilha Pompeba2981 km
- Mirante do Morro da Caixa D’Água4697 km
- Astúrias Handcraft Market4,6 km
- Mirante da Ponta das Galhetas4666 km
- Flygplatser
- São Paulo-Congonhas flygplats92 km
- Tågstationer
- Maua42 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- 24-timmars reception
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Hiss
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Nattklubb
- Underhållning
- Trädgård
- Fritids- och TV-Rum
På rummet
- Rum med Wi-Fi
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
- Lekhage
- Bordsspel
- Lekplats för barn
- Spelrum
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det till stadens centrum från Apartamento Guaruja?
Det tar 30 minuters promenad från Apartamento Guaruja till stadens centrum. - ❓
Hur många gäster kan bo på Apartamento Guaruja?
Upp till 7 gäster kan bo på Apartamento Guaruja.